Polecam
 
 

Jaka jest różnica między wybrzuszeniem dysku, a przepukliną?

Dyski działają jak poduszki pomiędzy kręgami w kręgosłupie. Składają się z zewnętrznej warstwy twardej chrząstki, która otacza miękką chrząstkę w środku. Można stwierdzić, że wyglądają jak małe ciasteczka z galaretką idealnie wpasowane pomiędzy kręgi.


Źródło -> mayoclinic.com
 

Artroplastyka szyjna.
Rozwój cywilizacji, siedzący tryb życia, wielogodzinne pozostawanie w niefizjologicznych pozycjach podczas pracy, nieprawidłowe obciążenia kręgosłupa, genetyczne uwarunkowania, to niektóre z powodów występowania choroby zwyrodnieniowej, do której należy dyskopatia szyjnego odcinka kręgosłupa.


Źródło: -> Katedry i Kliniki Ortopedii i Rehabilitacji Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
News Grzesia.

Zewnątrzoponowe blokady sterydowe - plusy i minusy
Małoinwazyjne zabiegi wykonywane w różnych dziedzinach chirurgii od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród lekarzy i pacjentów. Ci ostatni oczywiście za wszelką cenę starają się uniknąć tradycyjnej operacji, bojąc się powikłań, ale i lekarze próbują wykorzystać wszystkie możliwości leczenia zachowawczego, zanim zaproponują choremu zabieg operacyjny. W przypadku chorób kręgosłupa wszyscy mamy świadomość nieodwracalności działań operacyjnych, dlatego szczególnie istotne jest podjęcie wszystkich możliwych prób leczenia nieoperacyjnego.

Źródło -> www.poradnia.pl