Polecam

Autor wątku: hanka
Identyfikator wątku: 262
Informacje o wątku
Jest 5 postów w tym wątku, i był oglądany 7195 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Kiedy przeprosty szkodzą?
hanka
Mam pytanie do obeznanych w temacie. W jakich sytuacjach przeprosty są przeciwskazane?
Mam niewielkie wypukliny w odcinku lędźwiowym i rehabilitanci uparcie każą mi robić przeprosty, a mnie się wydaje, że mi one szkodzą - nasilają ból i promieniowanie do nogi.
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

k2
terapia McKenziego,nie każdy rehabilitant ma pojecie. (przeważnie ankieta i hej batem pacjenta) Z przeprostami ostrożnie zależny,jak ,przesuną się krążek .Najpierw konkretne rozpoznanie .Bywa ,że lepiej zaprzestać tej metody.
Jeśli powoduje ból,nasila go ,to" ryknij " na rehabilitanta ,niech nie idzie na łatwiznę ,twoim kosztem.
Generał -Domus ,się k... sam awansuje ,a co .

hanka
Na pewno już nie będę więcej robić przeprostów, bo i bez tego mnie wystarczająco boli, ale ciekawa jestem teorii na ten temat. Co np. w przypadku problemów ze stawami międzykręgowymi, stanu zapalnego, wysięku w stawach.

mat2508
Jako, że mam bagaż doświadczeń związany z tą metodą- 3 lata już już ćwiczę głównie przeprosty, to pokrótce odpowiem. Nie ma reguły - jednemu pomoże, drugiemu zaszkodzi. Sam ruch przeprosty jest pozytywny, nawet dla zdrowej osoby. Pozwala na odciążenie obciążonej części krążka po całym dniu pracy. Zauważ, że 4/5 czynności które robimy, wykonujemy w lekkim zgięciu, zgięcie + skręt itd. Mi zawsze fizjoterapeutka mówiła- przed jakim kolwiek ruchem przeprostnym trzeba poleżeć płasko na podłodze- nawet kilka minut, płasko na brzuchu. Krążek wtedy odpoczywa, wraca po części na swoje miejsce. Wtedy można probować przeprosty. W moim przypadku jest bardzo różnie. Czasami kilka przeprostów i czuje się dobrze, a niekiedy pogorszy.
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.

bogdan
Ja pierwszy zabieg "zawdzięczam" łódeczkom i kocim grzbietom, inna sprawa, że były nie do końca dobrze odczytany wynik TK przez dr rehabilitacji, a co z tym związane źle ułożone zabiegi.
Ogólnie przy dyskopatii powinna dominować zasada - robisz coś, a jeśli zaczyna się ból, nasila, albo pojawiają się inne nowe dolegliwości - rzucasz to w cholerę, cokolwiek by to było.
Rehabilitanci z "automatu" zlecają w grupie ćwiczenia przeprostów. wychodząc z założenia, że to tylko tzw. "zapalenie korzonków".
W tym przypadku jest w większości zalecane ćwiczenie na siłę na przełamanie bólu, ale przy dyskopatii może narobić poważnych problemów.
W ogóle przy dyskopatii ćwiczenia fizyczne powinny być dobrane indywidualnie i i kontrolowane indywidualnie przez rehabilitanta.
W grupie, taśmowo też możemy przesadzić jeśli nie poinformujemy doka, że przy ćwiczeniu - jakimkolwiek ból się nasila.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
Czesław Miłosz

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: