Polecam

Autor wątku: tadeuszklawik
Identyfikator wątku: 260
Informacje o wątku
Jest 5 postów w tym wątku, i był oglądany 10630 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Bezoperacyjne zmniejszanie przepuklin metodą Coxa
tadeuszklawik
Witam,
w necie znalazłem ciekawy materiał o bezoperacyjnym zmniejszaniu przepuklin metodą Coxa http://www.chirop...20Coxa.pdf
Wygląda to dość ciekawie. Co o tym sądzicie? Może ktoś korzystał z tej metody i wypowie się co do jej skuteczności.
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

mat2508
W kilka dni 4 mm? Dla mnie chwyt reklamowy. Owszem, jak pacjent/pacjentka leżałaby ciągiem 5-6 dni to przepuklina się zmniejszy, ale nie aż tak. Dużo takich jest "cudownych" metod na leczenie przepuklin, nawet nasza koleżanka korzystała z czegoś tam. Straciła dość sporo pieniędzy, a efekt był zerowy- chyba nawet pogorszenie, z tego co pamiętam. Co do samej w/w metody- Tam nikt ameryki nie odkrył. Przy ataku/ostrym bólu podstawą jest wzięcie leków przeciw bólowych/zapalnych, rozluźnianie się i pierwsze kilka dobrych dni leżenie płaskie. Służy to regeneracji krążka i zmniejszenie obrzęku/stanu zapalnego.
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.

bogdan
Z zasady każda metoda jest dobra, która nam pomoże.
ALE na pewno nie możemy się sami na nią decydować bo - to coś nowego, coś innego, coś co innym podobno pomogło.
Każde leczenie zachowawcze powinno (musi) być podparte konsultacją z dokim prowadzącym.
Było już tu podanych przez Użytkowników sporo dziwnych "dobrych i sprawdzonych" metod na leczenie dyskopatii.
Począwszy od "kamieni księżycowych", skończywszy na prostowaniu kręgosłupa stylem od miotły przez ... odbyt (fakt autentyczny z linkiem do gabinetu "lekarskiego" i opisem "uzdrowienia"Wink.
Tak, że więc ostrożnie i to bardzo.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
Czesław Miłosz

tadeuszklawik
Niestety z wiedzą lekarzy na temat zasad rehabilitacji jest różnie. Mój przykład - byłem u 3 neurologów z moim rmi. Każdy przepisywał leki i zalecał rehabilitację. Jak spytałem się co konkretnie mam robić, to otrzymywałem ulotki z reklamą leku i kilkoma ogólnie znanymi ćwiczeniami. Rehabilitant jak zobaczył te ćwiczenia, to stwierdził, że są one dobre, ale nie przy moich zmianach. Jak spytałem się jednego z neurologów czy mogę rozpocząć rehabilitację metodą McKenziego, to odpowiedział, że jak najbardziej, ale z jego dalszej wypowiedzi wynikało, że nie ma bladego pojęcia o tej metodzie. Podobnie zresztą z lekarzami rehabilitacji medycznej. Sztampowo przepisują zabiegi - jak dyskopatia, to krioterapia, prądy, laser i pole magnetyczne. Natomiast jak spytałem się o McKenziego, to jeden zachwalał, drugi odradzał. I bądź tu mądry pacjencie. Mam wrażenie, że spora część lekarzy, przynajmniej w małych miejscowościach, pozostała na poziomie wiedzy sprzed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat. Znowu przykład - neurolog zalecił mi spanie na podłodze, albo na twardym materacu. Rehabilitanci mówią, że od tego odeszło się już kilka lat temu i badania dowodzą, że materac powinien być średnio twardy.
Kolejna sprawa to stosunek rehabilitantów do metod stosowanych przez konkurencję. Wystarczy poczytać fora. Jedni nadają na drugich. Ktoś kto stosuje McKenziego wychwala pod niebiosa, inny nie zostawia suchej nitki. W wypowiedziach nie ma natomiast żadnych argumentów merytorycznych - co mówią badania, dlaczego to jest dobre, a tamto złe itd.
Kilkanaście lat temu miałem to szczęście, że przy ataku potężnej rwy kulszowej trafiłem na rehabilitantkę z powołania. To ona kierowała mnie do lekarzy, przed rozpoczęciem każdego zabiegu i ćwiczeń informowała jaki ma to wpływ na organizm. Niestety jest już w Londynie.

valfor21
Nie bardzo wierzę w takie super metody, zazwyczaj okazuje się to ściemą i bełkotem marketingowym

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: