Polecam

Autor wątku: basia
Identyfikator wątku: 227
Informacje o wątku
Jest 44 postów w tym wątku, i był oglądany 38656 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Kłopoty Basi ;-)
mat2508
Nie ma czegoś takiego jak zgadzanie się czy nie zgdzanie się na zabieg. Przeważnie jeżeli metoda zachowawcza (rehabilitacja, cwiczenia, fizjoterapia met mckenziego itd, leki, odpoczynek) nie pomagaja jest zalecenie aby udać się na zabieg operacyjny. Czasami przez lekarzy momnet ten jest odwlekany z wzgledu na dodatkowe metody leczenia zachowawczego. Czasami zmiany są tak duże, że należy odrazu podjąć zabieg operacyjny, bez leczenie zapobiegawczego. Wszystko zależy od tego, jak sie czujesz, co jestes w stanie robić, jak byłaś leczona i rehabilitowana. Co do operacji, z własnej obserwacji na forum widzę, że jest różnie, jednym pomaga na długo, innym na krótki okres, a trzecim nie pomaga, czasami pogarsza stan. To też loteria, jaka bedzie podjeta metoda operacji, jaki konowoł się za to weźmie. Tez jak bedziesz rehabilitowana po zabiegu. Także tak jak widzisz, wszystko ma wpływ. Ja mam podobne zmiany jak Ty, lecze sie juz zachowawczo 2 lata i niestety czuje sie coraz gorzej. A tyle co ja przeszedłem juz rehabilitacji...
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

basia
Dzięki Mat ,ccc spróbuje rehabilitacji .
Chodziłam- ale wyrywkowo 2 razy w roku ,,
Poprosze o skierowanie na zabiegi i jakieś cwiczenia może mi pokaża .
Mysle że skierowanie to mi dadzą .? Wink
Nie mam znajomosci u lekarzy wiec wątpie żeby się rwali do mnie Wink
Wink

bogdan
mat2508 napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak zgadzanie się czy nie zgdzanie się na zabieg.

Ja z puentuję to tak:
Jeśli lekarz dobrze prowadzi pacjenta, zna całą historię choroby, to w "odpowiednim" momencie podejmuje decyzję o kwalifikacji do zabiegu.
Wpływa na to sporo czynników, m.in. stan, rokowania, konsekwencje, etc.
Ma Cię poinformować o sposobie zabiegu - nie wyborze przez Ciebie, tylko o formie, którą on przedstawi.
Jak już pisałem kilka razy, metoda zabiegu ma być dopasowana do schorzenia, a nie my do metody.
Czy to ma być tradycyjne cięcie, laparoskopowo, czy jeszcze jakoś inaczej, o tym ma zdecydować dok na podstawi badań i objawów.
Po usłyszeniu "czy decyduje się Pani na zabieg" - TO TY MASZ podjąć decyzję czy chcesz, czy nie - z konsekwencjami tego.
Jeśli się zdecydujesz, jest ryzyko - jak we wszystkim, nawet u stomatologa.
Z doka strony jest obowiązkiem zrobić wszystko, żeby było lepiej, albo, żeby usunąć zagrożenie.
Jeśli nie decydujesz się, bierzesz wszystkie konsekwencje dalszego postępu dyskopatii, czy innego schorzenia na siebie.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
Czesław Miłosz

basia
Hej ja już po wizycie ,przyjął mnie młody lekarz .
Zapytał co mnie boli ,wiec wszystko powiedziałam
,on skwitował ,że w sumie to możliwe -że kręgosłup odpowiada za takie bóle ,
Zapytał czy ja chce operacje ,powiedziałam że ostatecznie ,,,
Powiedział że jednak 2 krążki maja obniżony sygnał ,a wiec jest choroba ...
O kręgoszczelinie to w sumie nic nie powiedział ,
chciał dac mi jakies leki ,ale wycofal sie jak mu pokazałam karteczke jakie leki biore i że mam astme aspirynową ...
na koniec dał mi skierowanie do Poradni rahabiliacyjnej
i jakby było żle to mam się zgłosic ,,,

I co tu wiecej powiedziec ,,lekarze nie lubią takich pacjentów jak ja , i to się daje wyczuc
badania neurologicznego nie było .
operacja chyba nie jest konieczna,
Bede musiała się nauczyc życ ,z tym całym bałaganem szokki sobie jakos radzic .
zdrówka życze wszystkim takbasia
Wink

basia
WinkWitam wszystkich ,,
chciałam wam napisac że byłam w piątek w tej przychodni rehabilitacyjnej i nawet trafiłam na fajnego lekarza tak
Wszystko mnie wypytał co i jak boli ,
zapytał czego oczekuje od niego .Normalnie mnie zaskoczył .
Niestety nie mam dobrych wiadomosci
, to co mnie boli ma prawo bolec i będzie bolało .i że z prawej strony mam masywna przepukline wiec bedzie gorzej bolało z prawej .

A na dodatek jakbym miała malo bólu, to stwierdził za mam
zapalenia rozcięgna podeszwowego
to co mnie ostatnio bardzo bola pięty ,,to podobno to
i nie ma na to cholerstwo leczenia i będzie jeszcze gorzej bolało.

przypisał mi zabiegi , basen , i inne na kręgosłup -ale termin dopiero na wrzesien

teraz mam urlop wiec kręgosłup tak mi nie dokucza ,ale pięty dają nieżle popalic szok
Pozatym zaczełam sama ,troszke cwiczyc mięsnie kregosłupa ccc
Nic wiecej nie wymyśle ,moge się tylko modlic żeby mnie już nie połamało alla
pozdrawiam wszystkich i życze zdrówka basia
Wink

mat2508
Basiu jezeli masz możliwość poszukuja w twojej okolicy fizjoterapeuty metodą Mckezniego. Zapłacisz za 2-3 wizyty i on powie Ci jak cwiczyc. Samej mozesz dużą krzywdę sobie zrobić. Wzmacniając miesnie przy kregosłupie, gorset okołokręgosłupowy obciążasz w dużym stopniu chore dyski. Myślę, że na początek powinnaś popracować nad tym, aby uwypuklenia chciały trafić na swoje miejsce, dopiero potem myśleć o wzmacnianiu. Poszukaj w internecie o metodzie mckenziego, głównie chodzi o przeprosty. Mi one bardzo pomagaja. Znam sporo osob, że w wyniku robienia przeprostów dolegliwości całkiem ustąpiły, a ich powrót był okresem krótszej rekolwalescencji. Wszystkie brzuszki, grzbiety, kołyski, ręka do przodu noga do tyłu w duzym stopniu obciazaja ledzwie. Ty podczas urlopu powinnaś je odciążyć i szukać "lekarstwa" dla uwypuklen

basia
Hej Mat ,, własnie czytała twoją historie Wink
Nie mogłam w necie znależc przykładów cwiczen metodą Mckenziego niwie
chyba że za słabo szukałam ?

Masz rzeczywiscie podobny problem do mojego ,
czytałam że miałeś niedobór wit B.12 ?
uregulowałeś ,to masz nowe wyniki
jak u ciebie z wit B.6 ? i z ferrytyną ?
Wink

mat2508
Unormowałem wit b12 i nie było poprawy obj neurologicznych. Co do met Mckenziego to najlepiej pokazane jest tutaj: http://www.youtub...BOp-ugJbTQ

1. Przeprost należy poprzedzić 2-3 minutowym lezeniem płasko na brzuchu
2. Wchodzimy na łokcie tak na 30 sekund, tak jak na filmie
3. Robimy przeprosty- do granicy bólu, każdy przeprost musi być wykonany bezboleśnie tzn bez objawów w nogach, plechac, bokach etc. Jezeli czujesz ze 30% przeprostu nie daje bólu- zwiekszasz zakres. Przewaznie dzielimy przeprost na 1/3, 1/2 i pełny zakres ruchu, az do wyprostowania łokci. Ja jestem na etapie przeprost z dociskiem, bo zwykly juz mniej mi pomaga, ale ogolnie daje u mnie efekt przeciwbolowy. Po dłuzszym chodzeniu/lezenia klade sie na podloge, i robie przeprosty według procedury i czuje efekt. Jezeli masz mozliwosc to poszukaj fizjoterapeuty, tutaj masz wykaz wszystkich terapeutów w polsce, poszukaj w poblizszych miejscowosciach czy u Ciebie sa http://www.mckenz...wani.html. Ja jestem z Polkowic, korzystam z pomocy p. Wieruszowskiej i bardzo mi pomaga

basia
rozadziekuje skorzystam
Wink

mat2508
Na stronie Mckenzi wejdziesz w zakładke dla pacjenta a nastepnie "terapeurci certyfikowani".

basia
Już tam weszłam -sa chyba 3 nazwiska z Lublina ,
Kliniki to chyba nie ma ?
Wink

mat2508
Klinika z tego co wiem to w Poznaniu jest. Ale Ci terapeuci to znają sie na rzeczy.

basia
WinkWitam wszystkich i pozdrawiam
,moja wrześniowa rehabilitacja nie wyszła - rozchorowałam się i jeszcze siedzę na zwolnieniu ..
Chyba 2013 nie jest moim szczęśliwym rokiem ;-)
ale ogólnie z kręgosłupem nie jest tak żle /tylko musze uważac bo jak tylko zbytnio się niewłaściwie nachyle to boli /
gorzej z nogami alla
Wink

k2
nadzieja w 2014 ccc nasze kręgosłupy ,to w ogóle lenie Wink jakby nie wiedziały,do czego nam służą .
Generał -Domus ,się k... sam awansuje ,a co .

basia
Pozdrowienia dla wszystkich rozaWink
U mnie w miarę OK -radze sobie takruszam się -niekiedy krzykne z bólu ale na szczęscie zaraz mija ,,/to przy schylaniu /
,,dzięki waszym informacjom,, poznałam problemy ludzi z chorymi kręgosłupami ,,
uswiadomiłam sobie jaka to trudna droga
-staram się dopasowac i przetrwac bez interwencji lekarskich .
Na forum zaglądam i życze wam wszystkim zdrowia basia Wink
Wink

basia
img.liczniki.org/20141230/cho-1419965965.gif
Hej serdeczne świąteczne pozdrowienia dla wszystkich i Życzenia Szczęśliwego Nowego Roku 2015 mik3
Dużo zdrowia ,zdrówka i zdróweczka życzy Basia Wink

U mnie jako -tako mik
raz lepiej raz gorzej ,doszły bóle barku co mnie zmartwiło bo myślałam że z ramionami to nie będzie problemu ;-)
ale okazało się że jest inaczej -ogólnie od czasu do czasu chodzę na zabiegi ,biorę przeciwbólowe i jakoś udało się przetrwac ten rok
Jeszcze raz życzę wam Szczęśliwego Nowego Roku 2015mik1
Wink

basia
Witam wszystkich Wink
chciałam was zapytac co może sugerowac -ból -palący ,piekący jakby ktoś wkładał coś ostrego tuż koło szyi /jeden punkt ,kark /,bardzo mi dokucza i jest silny,
do tego jakby się ostatnio przesuwał na drugą stronę kregosłupa z
codziennie daje mi popalic w pozycji siedzącej
,żel i przeciwbólowe dają trochę ulgi ale nie likwidują bólu .
Może jakieś rady ?
Winkmiłej soboty
Wink

Adam
Prawdopodobnie to od nadmiernie napiętych mięśni przykręgosłupowych w tej okolicy, któryś z mięśni jest nadwyrężony lub naderwany. Spróbuj zimnych okładów dwa razy dziennie po 15 minut i tabletek przeciwbólowych do czasu złagodzenia bólu, a później zmień zimne kompresy na ciepłe. Oprócz tego stosuj delikatny automasaż bolącej okolicy. Unikaj krzywego siedzenia, garbienia się, zakładania nogi na nogę, ponieważ to wszystko może powodować ten ból. Spaceruj, rób proste ćwiczenia fizyczne, rozciągania ale tylko takie, które nie powodują bólu.

basia
cccDziękuję za odpowiedz ,skorzystam z rad
O zimnych okładach nie pomyślałam!

,niestety problem nadal jest niedostałam skierowanie na rtg
ale nie mogę odebrac wynikuvvprocedury z
dopiero może za tydzień mi się uda .
Chociarz wątpie aby rtg coś pokazało !

Pozostaje mi miec nadzieje że minie samo Wink
Pozdrawiam wszystkich Basia Wink
Wink

basia
Witam tak
Pisałam o ,,palących,, bólach w okolicy kręgosłupa szyjnego ,
Udało mi się zrobic TK
wynik Tk kręgoslupa szyjnego .

Spłycenie fiziologicznej lordozy szyjnej
Na poziomie C5-C6 centralno lewoboczna protruzja krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego
Na poziomie C6-C7 centralna protruzja krążka międzykręgowego z uciskiem worka oponowego
Na pozimie C5-C6 i C6-C7 zmiany zwyrodnieniowo -wytwórcze wokół trzonów kręgów wpuklają do kierunku kanału i ograniczają otwory kręgowe .

Lekarz powiedział że nie ma tragedii,i tyle ....
Ale tak sobie patrze na ten wynik ,,i niezbyt mi się podoba ....
Więc proszę o wasze opinie ...
Wink

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: