Polecam

Autor wątku: GRZ
Identyfikator wątku: 299
Informacje o wątku
Jest 1 postów w tym wątku, i był oglądany 213 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Wyniki badań mr
GRZ
Witam wszystkichccc
Chciałem się poradzić odnośnie badania,oto jego opis
Rdzeń kręgowy w odcinku objętym badaniem,tj Th12 o typowej szerokości i jednorodnym sygnale.Na poziomie L4/L5 okrężne uwypuklenie krążka m/k ,z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego modeluje worek oponowy i obustronnie zwęża światła otworów m/k;worek oponowy na tym poziomie jest dodatkowo modelowany przez zwyrodnieniowy przerost wyrostków stawowych i więzadła żółte.Na poz.L5/S1 okrężne uwypuklenie krążka m/k ,z widocznym pęknięciem pierścienia włóknistego przylega do przedniego obrysu worka oponowego i obustronnie zwęża światła otworów m/k,znacznie bardziej po str.prawej.W obrębnie sąsiadujących ze sobą blaszek granicznych trzonów kręgów L5 i S1 odczyn zapalno-zwyrodnieniowy o typ.modic I.poza tym wysokość i sygnał trzonów w normie.
Od siebie dodam,że jestem/byłem osobą aktywną fiz siłownia(3xtydzień przysiady,martwy ciąg)bieganie teraz lekarz zakazał jakiego kolwiek osiowego obciążania kręgosłupa.Do tej pory nie miałem,żadnych bóli,dolegliwości.Ćwicząc zawsze dbałem o kręgosłup i poprawną technike.
Wybieram się do fizjoterapeuty i chciałem się rozeznać w temacie,co o tym myślicie?pozdrawiam i z góry dzięki za dop.
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: