Polecam

Autor wątku: asiajjwhy23
Identyfikator wątku: 297
Informacje o wątku
Jest 1 postów w tym wątku, i był oglądany 900 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Zlamanie w obrebie kregoslupa ledzwiowego, wyniki rezonansu
asiajjwhy23
Witam mam 35 lat, sprobuje opisac moja historie w skrocie.
kilka lat temu zostalam potracona przez samochod, po zbadaniu na pogotowiu przepisano mi jedynie srodki przeciwbolowe I zwolnienie lekarskie 2 miesiace I wypuszczono do domu. I taka sytuacja miala miejsce przez kilka lat, tylko tabletki przeciwbolowe. Nigdy nawet bezposrednio po wypadku nie zlecono mi chociazby rtg kregoslupa, a lekarze twierdzili ze to bole miesni tylko (nie mieszkam w Polsce). Zrobilam przeswietlenie kregoslupa w 2013 roku poniewaz bol narastal niemozliwie, przywiozlam opis do UK ale oczywiscie tutaj to olali. (obnizenie wysokosci trzonu l3 w wyniku zlamania kompresyjnego). Bylam u lekarza ortopedy w Polsce kilka miesiecy temu, zlecil przeswietlenie kregoslupa, diagnoza podejrzenie zlamania ocinka ledzwiowego, zlecil rezonans. Powiedzial ze wyglada to zle, nie jest jeszcze najgorzej ale bedzie sie pogarszalo. Wykonalam rezonans w ubieglym tygodniu w Polsce, na wyniki musialam czekac kilka dni, niestety przyszly dopiero dzis po tym jak wrocilam do UK. U lekarza w Polsce bede dopiero za 2 miesiace. Mam silne bole kregoslupa gdy sie schylam, gdy siedze I probuje wstac nie moge zrobic tego gwaltownie gdyz bol jest dosyc mocny, czasami mam odczucie jakby wrecz lamalo mi kregoslup.

Wyniki rezonansu sa ponizej
Niewielkei klinowate obnizenie wysokosci trzonow kregow L1 I L3 , najprawdopodobniej po urazie w przeszlosci.
Odcinkowe wpuklenie tylno-lewobocznej gornej czesci blaszki granicznej trzonu kregu L3 z waska strefa obrzeku szpiku w otoczeniu o charakterze pourazowym lub zwyrodnieniowym.
Na poziomie L2/L3 widoczne jest symetryczne uwypuklenie krazka miedzykregowego ku tylowi na ok. 3mm ; krazek nieznacznie modeluje worek oponowy.
Pozostale krazki miedzykregowe bez uwypuklenia. Kanal kregowy bez cech stenozy. Otwory miedzykregowe szerokosci prawidlowej.stozek koncowy rdzenia, ogon konski I korzenie nerwowo rdzeniowych bez zmian ogniskowych.
Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych.

Tutaj w UK zalecaja jedynie fizjoterapie, dostalam zestaw cwiczen ale on niewiele pomagal.
Czy ktos tutaj na forum bylby w stanie wyjasnic mi troszke ten rezonans. Oraz drugie pytanie czy powinnam isc do lekarza ortopedy czy neurologa. Mam w sumie tylko 35 lat bol jest okropny I boje sie co moze sie wydarzyc za kilka lat. Bardzo prosze o porade
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: