Polecam

Autor wątku: reckless
Identyfikator wątku: 295
Informacje o wątku
Jest 2 postów w tym wątku, i był oglądany 718 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Ból kręgosłupa po nakłuciu lędźwiowym (ponad miesiąc)
reckless
Szanowni Państwo! Bardzo się cieszę, że trafiłem na to forum. 14.11.2016 w wyniku ciągłego bólu głowy miałem test infuzyjny - pobranie płynu mózgowo-rdzeniowego. Wcześniej tomograf, dno oka - te badania, wyszły dobrze. Neurochirurdzy mówili mi, że po tygodniu wrócę do pracy, gdyż to tylko BADANIE. I tak byłem nastawiony to do tego zabiegu. Że nic po nim się nie wydarzy, a będę miał pewność co z głową. Mijały tygodnie i dotkliwy ból kręgosłupa w okolicy lędźwiowej nie ustawał. Z trudem chodziłem. Budziłem się w nocy z bólu. Poszedłem na oddział neurochirurgi, powiedzieli mi, że trzeba zrobić rezonans. Oto opis:

Odcinek lędźwiowy kręgosłupa o pogłębionej fizjologicznej lordozie na pograniczu z kością krzyżową. Na wysokości L5-S1 obecna jest podwięzadłowa centralno-lewoboczna pjm krążka międzykręgowego z modelowaniem lewego korzenia nerwowego S1. Pozostałe krążki międzykręgowe bez przemieszczenia. Ogniskowa dehydratacja krążka międzykręgowego L5-S1 z obniżeniem wysokości części tylnej krążka. Struktury rdzenia kręgowego bez zmian. Stożek rdzenia prawidłowo położony na wysokości L1.

Jestem potwornie załamany, gdyż przed zabiegiem normalnie funkcjonowałem, pracowałem w szkole, jeździłem samochodem, biegałem. Podnosiłem swoją dziewczynę. A teraz czuję cały czas ból lędźwi. Jest to stały ból. Najmniej boli, gdy leżę na plecach. Boli, gdy siedzę, chodzę, jeżdżę samochodem. Zdają sobie Państwo sprawę jak to wpływa na psychikę. Mam 28 lat. Nikt nie wie, co tak naprawdę generuje ból. Specjaliści twierdzą, iż punkcja raczej nie powinna wywołać tych bólów. Natomiast rozmawiałem z ordynatorem szpitala, i powiedział, że nie można tego wykluczyć. Te zwyrodnienia, które są w opisie RM. Były wcześniej, i normalnie z nimi funkcjonowałem... Uważam, że podczas zabiegu, mogli coś ukuć - pytanie co? Pytanie jak długo będzie się utrzymywał ból? Neurochirurg proponował już blokadę w kręgosłup. Ale się nie zgodziłem. Od dziś zaczynam rehabilitację. Chcę skorzystać jeszcze z fizjoterapii. Bardzo Państwa proszę o jakąś radę. Czy ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem do mojego?

Serdecznie pozdrawiam
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

mat2508
Witam, tak na szybko: Nie spotkałem się z przypadkiem aby punkcja wpłynęła na stan danego dysku. Ale może być tam jakiś stan zapalny, krwiaczek etc etc. Tak na chłodno, blokada kregosłupowa mogłaby pomóc- jeżeli lekarz wrzuciłby lek silnie przeciwzapalny z właściwościami przeciwbólowowymi, może akurat pomoże. Jeżeli kręgosłup mocno boli to poczekaj z rehabilitacją pare dni jeszcze i wylegiwuj się/krótkie spacery i nie siedź.
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: