Polecam

Autor wątku: crue
Identyfikator wątku: 286
Informacje o wątku
Jest 2 postów w tym wątku, i był oglądany 1295 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Moja historia (crue)
crue
Cześć :-) Znalazłam to forum przypadkiem. Rok temu miałam wypadek w pracy. Przy inwentaryzacji warzywniaka odmówiły mi posłuszeństwa kręgosłup i nogi. I tak cały rok. Każdego dnia ból, raz na dwie kule, raz na jedną, czasami dawałam radę bez nich.

30.08.15 - wypadek
25-29.09.15 - szpital, neurologia, tomograf
27.11.15 - neurochirurg dr. Bierwagen, skierowanie na rezonans, przepisane sterydy (+15kg po miesiącu sterydów)
początek stycznia 2016 - szpital, neurologia, rezonans
koniec stycznia 2016 - neurochirurg dr. Bierwagen, skierowanie na operację, kwiecień 2016
17.03.16 - drugi rezonans - przesunięcie o 2mm w każdym z uszkodzonych miejsc w porównaniu do stanu ze stycznia
marzec 2016 - okazuje się że dr. Bierwagen zmienił szpital, rezygnacja z operacji na Juraszu w BDG
23.03.16 - wizyta u prof. Marka Harata, skierowanie na operację w trybie pilnym
28.03. - 06.04.16 - szpital, dwie operacje, udrożnienie przewodów żółciowych i usunięcie woreczka żółciowego
Kilka propozycji operacji kręgosłupa w czasie do czerwca 2016. Odmawiałam, ze względu na papranie się brzucha po woreczku.
Czarę goryczy przelał fakt, że 4 czerwca nogi na tyle odmówiły posłuszeństwa, że nie byłam w stanie zrobić kroku.

Termin operacji: 29 lipiec 2016 - mikrodiscektomia l5/s1
Wszystko poszło ok. Operacja przeprowadzona przez prof. Marka Harata.

31.07.16 - powrót do domu
11.08.16 - wyjęte szwy
14.08.16 - pierwsze próby z basenem

Ogólnie od samego powrotu starałam się chodzić, coś robić w domu. Nosiło mnie strasznie. Przed operacją też starałam się w miarę możliwości dbać o dom. Dzieci nie ma, ale jest niespełna roczny pies (mój chorobowy kaprys - żeby zmusić się do chodzenia). Po operacji ból, szczególnie prawej nogi powiększył się. Nie da się stawać na stopie, zwykle noga bolała bokiem, a teraz jeszcze tyłem, przez pośladek do stopy.

Jestem bardzo uparta. Chcę coś osiągnąć. Obecnie jestem po milionowej komisji w Zusie - rehabilitacyjne na 5 mies drugi raz. I skierowanie do sanatorium ZUS. Jestem z zawodu fryzjerką, po szkole nie pracowałam w zawodzie. Trafiłam do piekarni - kierowca, później rośliny - szkółka i na końcu market. Sprzedawca-kasjer. Wykształcenie zawodowe. Myślę intensywnie co dalej. Chciałabym się po rehabilitacyjnym postarać o rentę szkoleniową (ew. wypadkową, ale o to muszę się sądzić, bo mój wypadek za wypadek nie został uznany). Chcę zmienić zawód na bezpieczny dla kręgosłupa. Już usłyszałam, że żadnej pracy fizycznej do końca życia + wieczna rehabilitacja. Mam 2 grupę niepełnosprawności.

W jakich zawodach pracujecie? Jaką pracę najlepiej wykonywać żeby nie wpędzić się w kłopoty? Powinnam mieć zoperowane jeszcze 2 miejsca, czego chwilowo nie chcę, liczę na to, że może po tej operacji za jakiś czas będzie ok. W końcu to dopiero 3 tygodnie.
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

gregor_bs
W jakim jesteś wieku.
Ile mm ta przepuklina ?
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: