Polecam

Autor wątku: basia
Identyfikator wątku: 227
Informacje o wątku
Jest 44 postów w tym wątku, i był oglądany 23489 razy.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Kłopoty Basi ;-)
k2
nie ma tragedii. TK pokazało co pokazało .Teraz najważniejsze jak to się przekłada na Twoje np.odruchy ,dolegliwości ,ubytki ,i takie tam puk ,puk młoteczek u neurologa
Generał -Domus ,się k... sam awansuje ,a co .
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

basia
WinkDzięki za opinię .
MOje dolegliwości to głównie bóle rąk,barku ,,,,
ale mam polineuropatie więc nie wiem czy to od kręgosłupa ?
I ten palący ból w ramionach
-który mnie dobija- na szczęscie przemija nie
Tak się zastanawiam czy to może byc od tych zmian które wyszły w TK?
I jakie zabiegi mogą poprawic samopoczucie ?
Pozdrawiam wszystkich Wink
Wink

mat2508
Opis tk nie wskazuje na konieczność ingerencji chirurga-neuro. Protruzje, wypukliny ma prawie każdy, może postaraj się znaleźć fizjoterapeutę z powołania, niech oceni ruchomość szyji, ustawi szyję pod odpowiednim kątem- wtedy objawy mogą się nasilić-ustać. Wtedy się dowiesz, czy problemy są zwiazanę z poli czy dyskowa sprawa. Starać się chodzić wyprostowanym, głowa trochę wyżej, cofnięta do tyłu. Spać nisko- tak aby głowa nie była wysoko.
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.

basia
Witam ccc
dostałam skierowanie na kontrolne badanie rm kręgosłupa lędzwiowego /poprzednie z 2013/
Mój wynik RM kręgosłupa

Fizjologiczna lordoza lędzwiowa spłycona ,poziome ustawienie kości krzyżowej.

Tracze międzykręgowe kręgosłupa L3-4,L4-5,L5-s1 o obniżonej wysokości i intensywności sygnału
na obrazach T2 zależnych i cechami dokanałowego przemieszczenia o charakterze >
L3-4
lewostrona wewnątrzotworowa przepuklina jądra tarczy powoduje zwężenie światła lewego otworu m-kręgowego
L4-5
szeroko podstawnej protruzji<bulging>powodującej kompresje przedniej częsci worka oponowego i
i obustronne ograniczenie otworów m-kręgowych( znaczniej po stronie prawej .)zaawansowane zmiany wytwórcze prawego stawu międzykręgowego .
L5-S1
prawostronna niewielka protruzja tarczy z miernym ograniczeniem prawego zachyłka bocznego
cechy pęknięcia pierścienia włóknistego

Pozostałe tarcze o prawidłowym uwodnieniu bez cech przemieszczenia
Morfologia końcowego odcinka rdzenia kręgowego w granicach prawidłowych.
W uzyskanych obrazach tkanek miękkich nie stwierdzono uchwytnych nieprawidłowości
w zakresie tkanek miękkich przykręgosłupowych .

Trochę przeglądałam internet i znalazłam opis pasujący do moich ostatnich dolegliwości ,,,cytat.
Jakie są objawy stenoza kanału kręgowego?

Jedynymi z najczęstszych objawów są:

Występowanie silnego bólu po krótkotrwałym wysiłku (np. niedługim spacerze). Bół jest tak silny, że uniemożliwia dalszy chód tzw. chromanie neurologiczne;
ból, który promieniuje w okolice nóg ;
lędźwioból.
Uwaga! Jeżeli objawy zdają się zmniejszać po odpoczynku lub po pochyleniu ciała do przodu to wskazuje to na stenozę kanału kręgowego (następuję odciążenie struktur nerwowych, które obniża uczucie bólu). Osoby po 50 roku życia to przeważnie cierpią z powodu stenozy kanału kręgowego. Dolegliwość może jednak dotyczyć osób młodszych (u tych osób zwykle mamy doczynienia ze zjawiskiem wrodzonego zwężonego kanału kręgowego).

Mam takie bardzo silne bóle plec , nie mogę chodzic a ostatnio nawet stać rano ,,,do tego jest mi niedobrze jakbym miała zemdleć, nachylenie do przodu powoduje że powoli przechodzi i lepiej się czuję ....i jakoś funkcjonuje
ale jest to bardzo uciążliwe .
W moim wyniku nic nie pisze o stenozie kanału kręgowego ,,,pisze o zwężeniach otworów m-kręgowych ,,,
czy mój wynik może wskazywać na taką stenozę ?
Bo objawy mam identyczne .
Chciałabym poznać wasze opinie ,,,

POzdrawiam basia Wink
Wink

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: