Polecam

Autor wątku: agula30
Identyfikator wątku: 105
Ten wątek jest przyklejony
Ten wątek jest przyklejony i może zawierać ważne informacje. W tym wątku są załączone pliki.
Zobacz temat
Kto tu jest? 1 Gość (ci)
 Drukuj temat
Poznajmy się
skoss
witajcie ccc
Podzielenie się tym wpisem:
Facebook Google Tweet This Yahoo

k2
witaj
Generał -Domus ,się k... sam awansuje ,a co .

Gagunia
Witam cieplutko Iwasko .
Zapraszam do pisania oprócz swojego wątku , do pisania na kawie .
Może potrafisz rozruszać towarzystwo .
Choć przyznać muszę że jak coś boli to nie zawsze jest do śmiechu.
Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem: możemy latać wtedy i tylko wtedy, gdy obejmujemy drugiego człowieka.
Bruno Ferrero

bogdan
Cześć skoss. ccc
Napisz coś więcej o sobie, oprócz "witajcie". ccc
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.
Czesław Miłosz

mietek
witajcie heh Agula lepiej napisz co u Cb z tego co pamiętam miały być 2xdiam dalej uciekasz przed nimi jak ja Wink

rozmarynka
Cześć i czołem ccc

Górny Śląsk wita ccc Z tej strony Aga, 3 tydzień po usunięciu przepukliny na odcinku L5/S1 ccc Leżę w domu, grzeję nerwy i czekam na dzień kiedy już tak nie będzie boleć Wink

bogdan
Cześć Górny Śląsk. okk
Dawaj co słychać, co miałaś dokładnie robione no i jak przede wszystkim postępy w rekonwalescencji. ccc
Czesław Miłosz

rozmarynka
Post mi się stracił ccc)

bogdan
Nie stracił. v Grin
Tu jest, w Twoim wątku -> http://dysko-patia.eu/forum/viewthread.php?thread_id=243&pid=17655#post_17654
Czesław Miłosz

forester
Witam serdecznie, jestem Grzegorz wkrótce opisze swoją historie ale na wstępie zapytam czy jest ktoś na forum z dyskopatia odcinka piersiowego? przeglądając forum nic nie znalazłem.
pozdrawiam

Annnneta
Cześć, mam 28 lat i od 3 lat pracuję za biurkiem. Od niedawna dokuczają mi silne bóle szyi, którym próbuję zaradzić na wszelkie sposoby.
Stój, bo strzelam - powiedział kręgosłup

deissy
Witam jestem Klaudia...chwilowo czytam ccc ,mam też do Was już pytanko ccc i widzę ze są tu fajne osóbki ccc

Najka
Hej. Mam na imię Maja dyskopatie mam wykrytą od 2 lat. Jak na razie leczę się lekami przeciwbólowymi i dwa razy w roku rehabilitacja.

mat2508
Hej, to trochę za mało jak na początek dyskopatii, mało tej rehabilitacji. Zadbaj o kręgosłup, bo w przyszłości się odezwie z wzmożoną siłą
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.

Najka
No niestety na nfz więcej się nie da wyciągnąć rehabilitacji i tak mam dwa razy w roku po 3 tyg. Dbać dbam o kręgosłup ile mogę. prywatnie chodzę na terapie manualne, no i przy tym całkowita zmiana dotychczasowego życia. Teraz niestety muszę uważać, aby nie pogłębić swojego stanu zdrowia.

mat2508
Ano zgadza się. Dbać musisz, bo niestety w młodym wieku łatwo sobie pogorszyć. Może spróbuj basen jeszcze, jednym służy, drugim nie. Spróbować myślę warto...
Częsty brak reakcji doprowadza do frustracji.

Daywayfarer
Cześć,
Jestem Przemo,
Dyskopatia od... w sumie nie wiem, ale pierwszy ostry stan w lipcu 2014.
Jestem kierowcą zawodowym, bez bliskiej perspektywy zmiany pracy, co mojej walce z chorobą dodaje dodatkowych atrakcji ccc

ASZA
Hejka
Ostatnii w moim zyciu tak wiele sie dzialo, ze dopiero wszystko tak naprawde do mnie dotarlo

Otoz

Mielopatia kregoslupa szyjnego zdiagnozowana u mnie jakies 4 lata temu. Rehabilitacje jak sie tylko da to nawet 3 razy w roku byly. Ostatni rok to tak troche rzadziej.
Conieco chcielismy poukladac.
Zaczelo sie od szujow usznych i dziwnego stuk puk. Pozniej doszedl wypadek i wstrzasnienie muzgu no i wtedy dopiero lawina ruszyla.

Do tego doszlo autoimunologiczne zapalenie tarczycy Hashimoto a w tym roku dowiedzialam sie ze mam przepukline zoladka.
Dodatkowo ostatnia bomba. Tak dokladnie bomba.
Na wizycie w poradni jieplodnosci dowiedzielismy sie ze przy tak zaawansowanych chorobach, a o dwoch z nich wiedzielismy juz w 2010r nie mamy szans na naturalna ciaze wiec panowie i panie doktorzy, dziekuje ze przez te lata nas zwodziliscie i braliscie kase.
Zdecydowalam sie tez w tym roku na operacje "uwolnienie miesnia uda", mam na krotki i jest efekt przeskakujacego biodra i problemy z kolanem. Op na wiosne.
Miewam przypadki potykania sie o nierownisci, musze uwazac jak wchodze po schodach a mkeszkam na 4pietrze to tych schodow i powodow do upadku jest wiele. Wypadaja mi tez drobna rzeczy z rak a ostatnio mecza mnie bole miesni szczegolnie prawej nogi. Ani to zyly ani skorcze od magnezu braku, po prostu takie ot sobie niedowlady.
No i po tych ostatnich perypetiach bol powrocil.

To tyle
Tak krotka historyjka

Moge wiec tu zagoscic?
Edytowane przez ASZA dnia 21-07-2015 15:22
trzymamASZ

Gosza
Witam. Mam 40 lat. Od połowy maja 2016r. zaczęłam jakby czuć lewą połowę głowy. Jest to nieustające uczucie jakbym miała założoną skarpetę na połowie głowy. Od dawna miewam też ściskające bóle głowy, które pojawiają się jak się denerwuję lub intensywnie śmieję, również na słońcu. Zaburzenia czucia na połowie głowy są cały czas bez przerwy z okresami nasilenia. W czerwcu przez 4 dni miałam straszne mdłości i uczucie skarpetki było nasilone pieczeniem połowy głowy. Następnie w sierpniu 2016r. mrowienie pojawiło się także na połowie twarzy i czubku języka. Neurolog skierował mnie na rezonans odcinka szyjnego, ponieważ okresy nasilenia parestezji są poprzedzone najczęściej rwącym bólem mięśnia czworobocznego, dźwigacza łopatki po lewej stronie.
Wyniki rezonansu:
Zachowana lordoza szyjna. Dyskretne obniżenie i niewielkie zmniejszenie uwodnienia krążków m-k C4/C5 oraz C3/C4 i C5/C6. Drobne zaostrzenia zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgów w ich otoczeniu. Pozostałe krążki m-k odcinka szyjnego kręgosłupa bez zmian w obrazie MR. Trzony kręgów o zachowanej wysokości. Sygnał szpiku kostnego objętych badaniem kości prawidłowy. C3/C4 C4/C5 C5/C6 krążki m-k z tendencją do uwypuklania, modelują więzadło podłużne tylne. C6/C7 - drobna tylna centralna wypuklina krążka m-k w niewielkim stopniu przewęża przednią rezerwę płynową i dyskretnie modeluje worek oponowy, bez cech ucisku struktur nerwowych. Niewielki przerost wyrostków stawowych w stawach m-k C4/C5 i C5/C6 po stronie lewej. Poza tym kanał kręgowy w odcinku szyjnym kręgosłupa prawidłowego kształtu i szerokości światła. Worek oponowy nieprzemieszczony, bez cech kompresji. Rezerwa płynowa podpajęczynówkowa zachowana. Rdzeń szyjny o prawidłowym sygnale, bez zmian ogniskowych.

Pani doktor skierowała mnie na rehabilitację (wrzesień 2016), która nie pomogła w ogóle.
Potem doszło lekkie drętwienie lewej ręki oraz lekkie mrowienie skóry na lewej nodze i rwące bóle.Te parestezje są cały czas a czasami się nasilają, łagodzą jak się położę.
Obecnie chodzę na laser odcinka szyjnego, pole magnetyczne i jonoforezę z naproksenem.
Jednak, mam wrażenie, że takie objawy są nieadekwatne do obrazu kręgosłupa szyjnego wynikającego z MR. Bardzo mnie to niepokoi vv Czy naprawdę to dyskopatia?
Gosia

Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:

Przejdź do forum: